Вадим Георгиенко - Навстречу людям. Шаг за шагом[практические механизмы участия общественности в процессах принятия решений на местном уровне]
головам райадміністрацій;
головам постійних комісій міськради (через відділ з організації роботи ради);
прокуратурі м. Одеси;
державній податковій інспекції в м. Одесі;
юридичному управлінню;
управлінню організаційно-кадрового і документального забезпечення та контролю;
виконавцю;
відділу з організації роботи ради.
2.4.8. Одночасно з наданням до сектору розпорядчих документів загального відділу проектів рішень виконкому з питань земельних правовідносин, відповідні проекти рішень міської ради повинні надаватися до відділу з організації роботи ради.
2.5. Порядок проведення засідань виконкому
2.5.1. Засідання виконкому є правомочним, якщо в ньому бере участь більше половини від загального складу виконкому.
2.5.2.Засідання виконкому відкриває та веде міський голова або особа, яка виконує його обов'язки. 2.5.3.Матеріально-технічне та інформаційне забезпечення засідання виконкому організовує керуючий справами виконкому.
2.5.4. Засідання виконкому, як правило, є відкритими. У разі необхідності виконком приймає рішення щодо проведення закритого засідання.
2.5.5. До участі в засіданні виконкому можуть запрошуватися керівники виконавчих органів та комунальних підприємств, установ та організацій міськради представники зацікавлених підприємств, установ та організацій міста, засобів масової інформації. Голови постійних комісій міськради обов'язково запрошуються на засідання виконкому.
2.5.6. Основний список запрошених готується організаційним відділом і затверджується керуючим справами виконкому. Не пізніше ніж за 2 дні до засідання виконкому сектор розпорядчих документів загального відділу надає організаційному відділу додаткові списки запрошених на розгляд окремих питань порядку денного чергового засідання виконкому та інформує управління господарського забезпечення про необхідність додаткового оснащення залу засідань екраном, проектором, підставками під планшети тощо.
2.5.7. Порядок розміщення присутніх на засіданні визначається головуючим на засіданні виконкому.
2.5.8. У разі порушення порядку запрошеними особами, присутніми на засіданні виконкому, за розпорядженням головуючого на засіданні їх може бути випроваджено з приміщення, де відбувається засідання виконкому.
2.5.9. Головуючий на засіданні:
1) відкриває та веде засідання, оголошує перерви;
2) виносить на обговорення питання з порядку денного засідання;
3) організовує розгляд питань;
4) надає слово для доповіді (співдоповіді), виступу, оголошує наступного промовця;
5) забезпечує дотримання положень цього Регламенту всіма присутніми на засіданні;
6) ставить при необхідності питання доповідачам, співдоповідачам, виступаючим.
2.5.10. Головуючий на засіданні встановлює тривалість виступів.
2.5.11. Тривалість доповідей, співдоповідей зазначається у порядку денному засідання.
2.5.12. Обговорення питання на засіданні виконкому включає:
1) доповідь, питання доповідачу і відповіді на них;
2) співдоповіді (у разі необхідності), питання співдоповідачам і відповіді на них;
3) планові виступи;
4) виступи осіб, яким було надано слово головуючим на засіданні.
Під час засідання ніхто не може виступати без дозволу головуючого на засіданні.
2.5.13. Головуючий на засіданні виносить на голосування проект рішення виконкому. Участь у голосуванні приймають тільки члени виконкому.
2.5.14. Рішення виконкому на його засіданні приймаються більшістю голосів від загального складу виконкому.
2.5.15. Голосування може бути проведено без підрахунку за наявною більшістю голосів.
2.5.16. Члени виконкому, голови постійних комісій міськради, особи, які запрошені на засідання виконкому, мають право під час обговорення проекту рішення виконкому вносити зауваження та пропозиції щодо змін та доповнень до проекту рішення виконкому, а також пропозиції та зауваження щодо порядку денного засідання виконкому.
Головуючий на засіданні підводить підсумки обговорення проекту рішення виконкому, визначає які зауваження та пропозиції приймаються до" уваги, ставить на голосування прийняття проекту рішення виконкому за основу, за умови доопрацювання рішення виконкому його виконавцем протягом 3-х робочих днів після проведення засідання.
2.5.17. Хід засідання виконкому стенографується. Запис стенограми засідання здійснюється загальним відділом на паперових та електронних (магнітних) носіях. Записи на електронних носіях архівуються. Стенограма повинна повністю відбивати хід обговорення, містити інформацію про день, час, місце проведення засідання, порядок денний засідання, прізвище головуючого на засіданні. Контроль за правильністю тексту стенограми покладається на керівника загального відділу.
2.5.18. На основі стенограми сектор розпорядчих документів загального відділу оформлює протокол засідання виконкому, який підписує головуючий на засіданні. Протоколи засідань виконкому зберігаються в секторі розпорядчих документів загального відділу.
2.5.19. Стенограма та протоколи засідання виконкому є офіційними документами, що підтверджують процес обговорення та прийняття рішень виконкомом.
2.5.20. На підставі стенограми й протокол) засідання виконкому загальний відділ протягом 3 робочих днів організовує доопрацювання проектів рішень виконкому з урахуванням зауважень і пропозицій, які було внесено на засіданні та прийнято до уваги.
2.6. Введення в дію, призупинення дії рішення виконкому, його скасування
2.6.1.Після підписання міським головою або особою, яка виконує його обов'язки, та керуючим справами виконкому, рішення в той же день реєструється сектором розпорядчих документів загального відділу.
2.6.2.Рішення виконкому набуває чинності з моменту прийняття його виконкомом, якщо не встановлений інший термін введення в дію, і діє протягом терміну, зазначеного в рішенні виконкому.
2.6.3. Рішення виконкому, не пізніше 5 робочих днів після його прийняття, розсилається адресатам сектором розпорядчих документів загального відділу по локальній комп'ютерній мережі, по електронній пошті чи кур'єром відповідно до розрахунку розсилки, складеного виконавцем та погодженого керуючим справами виконкому.
2.6.4. Організація виконання рішень виконкому забезпечується органами та посадовими особами, зазначеними у рішеннях виконкому.
2.6.5. Рішення виконкому є чинним правовим актом до призупинення або скасування, виконання та зняття з контролю.
2.7. Порядок підготовки та прийняття виконавчим комітетом та міським головою регуляторних актів
2.7.1. Реалізація державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності здійснюється виконкомом, виконавчими органами, міським головою відповідно до Закону України «Про засади державної регуляторної діяльності у сфері господарської діяльності", постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження методик проведення аналізу впливу та відстеження результативності регуляторного акту".
2.7.2. Проекти рішень виконкому, розпоряджень міського голови, спрямовані на правове регулювання господарських відносин, а також адміністративних відносин між органом місцевого самоврядування та суб'єктами господарювання, до внесення їх на розгляд виконкому або до внесення їх на затвердження міському голові підлягають оприлюдненню разом з аналізом регуляторного впливу з метою одержання зауважень та пропозицій.
2.7.3. Проект регуляторного акта разом з аналізом регуляторного впливу підлягає оприлюдненню в строк не пізніше 5-ти робочих днів з моменту опублікування повідомлення щодо оприлюднення цього проекту регуляторного акта.
2.7.4. Обов'язок щодо оприлюднення проектів регуляторних актів та аналізу регуляторного впливу покладається на розробника проекту.
2.7.5. Зауваження й пропозиції щодо оприлюдненого проекту регуляторного акта та відповідного аналізу регуляторного впливу надаються фізичними та юридичними особами, їх об'єднаннями розробникові цього проекту для узагальнення.
2.7.6.Регуляторний акт не може бути прийнятий виконкомом. схвалений міським головою при наявності таких обставин:
— відсутній аналіз регуляторного впливу;
— проект регуляторного акта не був оприлюднений.
2.7.7. Прийняті регуляторні акти підлягають базовому, повторному та періодичному відстеженню.
Виконання заходів з відстеження результативності прийнятих регуляторних актів та підготовка проектів звіту про відстеження результативності регуляторного акта покладається па відповідний виконавчий орган — розробника, визначений для виконання цих заходів міським головою.
2.7.8. Юридичне управління контролює та забезпечує реалізацію розробниками проектів регуляторних актів державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності, що здійснюється виконкомом та міським головою, на підставі рішення виконкому від 29.03.2004 р. № 172 "Про організаційні засади здійснення державної регуляторної політики виконавчими органами Одеської міської ради", яким на юридичне управління покладено реалізацію державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності, що здійснюється виконкомом.